Wtyczki WP: All in One SEO Pack vs Yoast SEO

wtyczki wordpress porownanie

Odpowiednia optymalizacja strony i jej wysoka pozycja w wyszukiwarkach jest dziś dla wielu projektów i firm być, albo nie być. Dlatego właśnie twórcy i właściciele strony coraz częściej szukają rozwiązań do jeszcze lepszej optymalizacji kodu witryny. Nie zawsze trzeba to robić ręcznie. W przypadku WordPressa pomocne okazują się niektóre wtyczki. Dwie najpopularniejsze z nich to All in One Seo Pack oraz Yoast SEO.

Co warto na ich temat wiedzieć? Czym różnią się między sobą, a co je łączy?

Funkcjonalność obu wtyczek

Obie wtyczki do WordPressa posiadają podstawowe funkcje, które pozwalają na zoptymalizowanie wpisów pod kątem SEO. Sporo je więc łączy. Zarówno All in One Seo Pack, jak i Yoast SEO pozwalają na generowanie mapy strony w formacie XML, dodawanie znaczników title i meta tagów oraz zarządzanie indeksakcją treści, podstron i mediów. Ponadto połączyć je można z Search Console, a także narzędziami webmastera Yandex i Bing. To niezwykle istotne w przypadku witryn dość mocno rozbudowanych. W obu omawianych wtyczkach edycja znaczników title czy meta tagów jest bardzo prosta i intuicyjna.

Yoast SEO – czym się charakteryzuje?

Yoast SEO

Yoast SEO posiada kilka funkcjonalności, które odróżniają ją od All in One Seo Pack. Przede wszystkim pozwala na analizę fraz kluczowych, posiada kreator konfiguracji i daje możliwość wewnętrznej edycji struktury linków czy bezpośrednich odnośników. Sporym atutem tej tyczki jest analiza treści, która daje wiele cennych wskazówek dla osób, które nie mają z SEO z zbyt wiele doświadczenia. Yoast SEO daje też możliwość edytowania bezpośrednich odnośników. W wersji premium do dyspozycji są ponadto m.in. menadżer przekierowań, sugestie do linkowania wewnętrznego oraz podgląd wpisu w social mediach. Bardzo istotna jest też funkcja dodawania dużej ilości fraz kluczowych, które w bezpośredni sposób wpływają na zasięg pozycjonowania. Warto też pamiętać o całodobowym wsparciu technicznym.

All in One Seo Pack – najważniejsze funkcjonalności

All in One SEO Pack

W przypadku tej wtyczki najciekawszymi funkcjami są blokada złośliwych robotów, możliwość połączenia z Google Analytics czy zarządzanie wydajnością danej strony www. Stanowi ona tym samym świetne rozwiązanie dla właścicieli sklepów internetowych. W wersji premium dla użytkowników All in One Seo Pack czekają ponadto m.in. moduł SEO Video, Video Screencast, dostęp do Bazy Wiedzy oraz moduł SEO dla tagów czy kategorii. Te opcje docenią na pewno osoby, które z SEO mają sporo wspólnego.

Łatwość obsługi przede wszystkim

Obie wtyczki posiadają polskie wersje. Wprawdzie spotkać się można również z funkcjami, które nie są przetłumaczone, ale większego problemu nie powinno być ze zrozumieniem ich działania. Dla osób początkujących lepszym rozwiązaniem jest jednak wtyczka Yoast SEO. W tym przypadku liczyć bowiem można na prosty kreator konfiguracji. Użytkownik cały czas widzi, co na danej stronie wymaga poprawy w zakresie SEO. Podpowiedzi dotyczą np. ilości słów kluczowych w tekście, jego długości czy opisów meta i title. Dzięki wtyczce Yoast SEO treść można ulepszyć, aby stała się bardziej czytelna dla użytkowników sieci oraz robotów wyszukiwarek. All in One Seo Pack skierowana jest już raczej do bardziej zaawansowanych użytkowników. Posiada bowiem sporo funkcjonalności, które laikowi raczej niewiele mówią. W razie potrzeby można się jednak wspomagać różnego rodzaju dostępnymi w sieci poradnikami i instrukcjami. Tym samym okazuje się, że obie wtyczki mają swoje wady i zalety.

Dla osób początkujących lepsza powinna być Yoast SEO. Z kolei specjaliści od SEO docenią możliwości jakie daje All in One Seo Pack.

Redakcja
MoreWeb to serwis dla pasjonatów technologii i świata marketingu. Nasi autorzy przybliżają czytelnikom tematy, które mogą być pomocne w zarządzaniu e-biznesem lub ułatwiać świadome korzystanie z Internetu. Staramy się, aby nasze treści były przede wszystkim użyteczne.